Ako si vybrať správnu veľkosť OrganiCup menštruačného kalíšku?

OrganiCup-menstruacny-kalisok-titulka-blog

Ktorú veľkosť si mám vybrať?

Asi najzákladnejšia otázka, ktorú si položí každá z nás, ktorá chce siahnuť po menštruačnom kalíšku - modernej, ekologickejšej a zdravšej variante pre svoje dni. Rôzne značky vyrábajúce menštruačné kalíšky berú do úvahy rozličné faktory, na základe ktorých odporúčajú správnu veľkosť práve pre Vás.

Každá sme, našťastie, iná, preto každej môže 'sadnúť' iná veľkosť. Nasledujúce rady sú orientačné tak, aby ste sa vedeli od niečoho 'odraziť', nie sú striktne dané. OrganiCup ponúka 2 veľkosti menštruačného kalíšku, A a B (viď obrázok nižšie).

porovnanie-velkosti-organicup

Nie je však presne dané, že ženy, ktoré už porodili (vaginálne) nemôžu nosiť kalíšok veľkosti A a naopak, tie, ktoré ešte nerodili, veľkosť B. Napríklad všeobecne odporúčame dámam, ktoré majú s menštruačným kalíškom prvé skúsenosti, a dievčatám voľbu veľkosti A, pri silnejších dňoch menštruácie je však možné siahnuť, aj v takomto prípade, po veľkosti B.

Nakoľko je počas prvých dní menštruácie krvácanie silnejšie, niektoré dámy pre toto obdobie volia práve veľkosť B (má väčšiu kapacitu) a po zbytok svojich dní prejdú na veľkosť A.

Vedeli ste, že množstvo krvi počas priemernej menštruácie tvorí len 3-4 polievkové lyžice? Nemusíte sa preto báť, že by Vám objem kalíšku nestačil. Pri slabšom až strednom krvácaní je postačujúce ho vyprádzniť aj raz za 12 hodín. Pokiaľ s menštruačným kalíškom len začínate, odporúčame ho zo začiatku vyprázdňovať častejšie, kým viac nespoznáte akú intenzitu mávajú Vaše dni. Neskôr už sama budete vedieť kedy, resp. ako často. Rovnako je možné, že zo začiatku, kým sa s kalíškom úplne nezžijete, budete chcieť pre istotu nosiť intímku alebo vložku. 

OrganiCup môžete pokojne používať aj počas noci, či počas športovania, rovnako ako by ste používali napr. tampón. Výhoda kalíšku však spočíva v tom, že nevysušuje vaginálnu sliznicu a teda nenarúša jej prirodzené procesy, vďaka čomu sa podstatne znižuje riziko infekcií.
 
OrganiCup je zo 100% lekárskeho silikónu, ktorý je hypoalergénny. Neobsahuje BPA, latex, či farbivá a rovnako nie je testovaný na zvieratách. Vyrába sa v Dánsku a je balený v krásnej kraftovej krabičke spolu s vrecúškom z organickej nebielenej bavlny.
 
 
 
 
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.