FAQ o Lily Lolo. Anglická značka, svetová kvalita.

 

Otázky o ingredienciách a spoločnosti

1. Sú produkty Lily Lolo vyrobené iba z prírodných ingrediencií?

Pri vzniku každého produktu značka Lily Lolo spolupracuje s vedcami z oblasti kozmetiky, čo zabezpečuje, že použité zložky sú prírodného pôvodu, pričom samotná značka a jej meno ručí za to, že v ich produktoch nenájdete žiadne škodlivé ingrediencie ako sú parabény, minerálne oleje, synetické parfémy a pod. Všetky tieto prírodné ingrediencie sú pripravené a vyrobené tak, aby boli 100% bezpečné a zároveň spolu vytvárali efektívny výrobok.

2. Obsahujú výrobky Lily Lolo nejaké alergény?

Aj keď je zloženie výrobkov Lily Lolo tak jednoduché a minimalistické ako sa dá a obsahuje tie najjemnejšie prírodné ingrediencie, nedá sa 100% zaručiť, že budú bezproblémové pre každého.

3. Je kozmetika Lily Lolo testovaná na zvieratách?

Nie, kozmetika Lily Lolo má veľmi prísne pravidlá ohľadne testovania na zvieratách. Žiaden jej produkt ani ingrediencie nie sú na zvieratách testované. Dokazuje to aj prísny certifikát BUAV (Leaping Bunny, u nás tiež známy ako HCS - Humane Cosmetics Standard), ktorý značka Lily Lolo má. Tento certifikát rovnako zahŕňa to, že značka Lily Lolo sa nepredáva v Číne, kde je testovanie na zvieratách zo zákona, bohužiaľ, povinné.

CFI_LeapingBunny_RGB copy_7

4. Je kozmetika Lily Lolo vegánska?

90% produktov Lily Lolo je vegánskych, čiže neobsahujú žiadne živočíšne produkty. Niektoré výrobky však obsahujú včelí vosk. V ponuke máme zopár týchto výrobkov a to:

 

Niektoré odtiene výrobkov taktiež môžu obsahovať farbivo karmín. U nás ale tieto produkty nenájdete. Jedinou výnimkou je spomínaný rúž Scarlet Red a ceruzky na pery v odtieňoch True Pink a Ruby Red. Neprestávame však za ne hľadať rovnako skvelé výrobky bez obsahu tohto prírodného farbiva.

5. Používa kozmetika Lily Lolo ingrediencie vo veľkosti nanočastíc?

Nie. Žiadne častice použité v kozmetike Lily Lolo nie sú malé tak, aby mohli byť klasifikované ako nanočastice. Kozmetika Lily Lolo je 100% bezpečná! Veľkosť častíc, z ktorých pozostávajú minerály v zložení kozmetiky Lily Lolo sa pohybujú vo veľkosti 10 mikrónov.

6. Sú výrobky Lily Lolo komedogénne (upchávajú póry) ?

Všetky výrobky od make-upov, cez púdre až po bronzre sú nekomedogénne (neupchávajú póry). Keďže v zložení nenájdete žiadne minerálne oleje, či silikóny, ktoré vytvárajú na pleti nepriedušný film (nehovoriac o tom, že make-upy, ktoré obsahujú silikóny a minerálne oleje "konzervujú" na pokožke baktérie a nečistoty), môže pokožka naozaj dýchať a nezanáša sa. S kvalitnou minerálnou kozmetikou dosiahnete krásne a prirodzené krytie, zatiaľ čo pleť zostáva zdravá.

7. Kde sa kozmetika Lily Lolo vyrába?

 90% výrobkov značky Lily Lolo sa vyrába priamo vo Veľkej Británii, z kadiaľ aj značka pochádza. Zvyšných 10% sa vyrába v ostatných európskych krajinách, členských v EÚ.

 

Otázky o produktoch Lily Lolo

8. Vyrovná sa krytie Lily Lolo minerálneho make-upu klasickému tekutému make-upu?

Budete očarená! Minerálny make-up kryje neskutočne, pričom však na tvári nezostávajú viditeľné vrstvy, ktoré môžu vytvárať neprirodzený efekt masky. S pokožkou veľmi pekne splynie a vytvára tak bezchybný a prirodzený vzhľad. Ak Vaša pokožka vyžaduje nižšie krytie, make-upu aplikujete menej, ak viac, tak viac. Lily Lolo make-upu sa tešia spokojné zákazníčky po celom svete.

9. Sú výrobky Lily Lolo púdrovej konzistencie rovnaké ako púdre iných značiek? V čom je rozdiel?

Lily Lolo minerálny make-up, či púder majú saténovú až krémovú konzistenciu, pričom pleť nevysušujú, ako to býva v prípade púdrov, ktoré obsahujú mastenec (v zložení pod označením Talc) alebo kukuričný škrob (Corn Starch), ktorý pleť častokrát môže nepríjemne vysušovať a vytvárajú klasický púdrový efekt, ktorý v niektorých prípadoch pôsobí až neprirodzene.

10. Ako si vyberiem správny odtieň Lily Lolo minerálneho make-upu?

Z make-upov a púdrov Lily Lolo ponúkame aj vzorky v cene 2,60€ + poštovné, vďaka čomu môžete zistiť, ktorý odtieň Vám "sadne" najviac ešte pred tým, ako investujete do "full size" produktu. Všeobecne odporúčame objednať 2 až 3 odtiene. Vzorky obsahujú 0,75g make-upu, čo sa môže zdať málo, ale vystačí to na niekoľko aplikácií. Tiež je možné jednotlivé odtiene navzájom miešať a vytvoriť si tak vlastný odtieň make-upu.

Ak chcete zistiť Váš odtieň pleti, pozrite sa do zrkadla na svoju nenalíčenú pleť na dennom svetle. Ak máte dojem, že Vaša pleť má ružový podtón, potom si vyberajte príznačné, studené, odtiene. Ak farba Vašej pleti ide skôr do žlta alebo oranžova, potom sú pre Vás vhodné teplé odtiene make-upov. Ak sa Vám zdá, že na Vašu pleť nesedí ani jedno so spomínaných, potom je pravdepodobné, že máte neutrálny podtón pleti a teda vyberajte z neutrálnych odtieňov make-upu.

Jedným zo spôsobov ako môžete zistiť, či máte studený, teplý alebo neutrálny podtón pleti je pozrieť sa na svoje zápästie na dennom svetle - ak sú žily na zápästí skôr modré, potom je pravdepodobné, že máte studený podtón, ak sa žily javia ako zelené, potom je Váš podtón teplý, ak sa nedá jednoznačne určiť ani jedna možnosť, potom máte najskôr neutrálny podtón pleti.

Tiež je možné prostredníctvom minerálneho make-upu korigovať Váš prirodzený podtón pleti. Napríklad make-upom s teplým podtónom môžete opticky zneutralizovať ružovejšiu pleť a pod.

11. Potrebujem špeciálny štetec na nanášanie Lily Lolo minerálneho make-upu?

Kabuki štetce sú špeciálne navrhnuté pre nanášanie minerálnej kozmetiky. Ich štetiny sú husté, takže sa minerály nanášajú jednoducho a krásne dostratena. Ak však chcete minerálny make-up iba skúsiť, napríklad ste si objednali vzorky, určite Vám poslúži aj štetec, ktorý už máte doma. Avšak použite skôr menší štetec s kratšími štetinami.

12. Je potrebné použiť aj fixačný púder Lily Lolo po aplikácii minerálneho make-upu?

Nie. Ak chcete, Lily Lolo make-up môžete nosiť aj bez použitia fixačného púdru. Každopádne, použitie púdrov prináša svoje benefity.

13. Vydrží mi Lily Lolo make-up celý deň?

Minerálny make-up má výbornú výdrž. Svedčí o tom spokojnosť zákazníčok po celom svete.

14. Ako môžem minimalizovať viditeľnosť pórov a jemných vrások?

Minimalizovať viditeľnosť jemných vrások môžete pomocou použitia bezfarebného púdru Flawless Matte ako podklad pod make-up, čím sa zabráni usádzaniu minerálov do vrások. Po nanesení make-upu je v tomto prípade vhodné použiť púder Flawless Silk, ktorý vytvorí jemný saténový vzhľad, vďaka čomu odráža svetlo a pleť sa tak javí hladšia.

Pri bežne vyzerajúcich póroch pomôže rovnako použite púdru Flawless Matte ako podklad. Po aplikácii samotného make-upu použite špongiu na make-up, pričom ňou jemne prechádzajte po pleti (môže byť aj navlhčená). Týmto sa odstráni nadbytočný make-up a minimalizuje sa vzhľad pórov.

15. Dá sa kozmetika Lily Lolo použiť aj na niečo iné?

Skvelý výsledok môžete dosiahnuť zmiešaním napríklad sypkých minerálnych očných tieňov s priehľadným lakom na nechty. Odsypte si malé množstvo minerálov a jednoducho do nich namočte štetec laku a naneste na nechty. Nakoniec ešte prelakujte jednou vrstvou samotného priehľadného laku.

16. Ako sa bude minerálny make-up Lily Lolo správať na zrelej, citlivej, či mastnej pleti, alebo pleti so sklonom k akné?

Minerálny make-up Lily Lolo je vhodný skutočne pre všetky typy pleti. Pre zrelú pleť použite ako bázu bezfarebný púder Flawless Matte, aby sa zabránilo ukladaniu make-upu do vrások. Rovnaký postup platí pre mastnú pleť, kedy zas púder zabezpečí stabilnú bázu a pomáha kontrolovať mastnotu a lesk.

Minerálny make-up je rovnako vhodný pre citlivú pleť a aj pre pleť so sklonom k akné, nakoľko neupcháva póry a neobsahuje žiadne škodlivé látky. V jeho zložení nájdete aj oxid zinočnatý, ktorý má hojivé a antibakteriálne vlastnosti.

17. Produkt, ktorý som si objednal/a má trochu iný odtieň/farbu ako ten, ktorý som si objednala minule. Prečo?

Nakoľko farba všetkých produktov kozmetiky Lily Lolo je dosiahnutá použitím prírodných minerálov a nie je miešaná synteticky, môže dôjsť k miernym odchýlkam medzi jednotlivými výrobnými várkami. Je prakticky nemožné vyrobiť absolútne rovnaké produkty na minerálnej báze.

18. Ako sa starať o štetce Lily Lolo?

Nikdy neponárajte celý štetec do vody, môže to spôsobiť uvoľnenie lepidla, ktoré drží jednotlivé štetiny. Rovnako sa vyhnite tomu, aby voda natiekla do stredu štetca - pri umývaní štetec nedržte štetinami nahor, ale nadol. Namočte ho pod prúdom teplej vody, pridajte šetrný šampón a jemne napeňte napríklad o dlaň, následne znovu opláchnite pod tečúcou vody.

Vždy nechajte štetce vyschnúť prirodzeným spôsobom v horizontálnej polohe.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.