Myslíme EKO, balíme EKO

Na čom nám záleží?

My, v 'Kráse' žijeme doma už dlhé roky ekologicky. Triedime, recyklujeme a dávame veciam druhú šancu. Už dávnejšie sme dali prednosť tzv. slow ('pomalému') a zerowaste (bez odpadu) životnému štýlu. A inak to nie je ani v práci - v našom e-shope.

Cítime sa zodpovední za to, čo šírime do sveta nie len v rámci kozmetiky, ktorú predávame, ale aj za to v čom ju od nás dostanete.

Až posledné roky ľudia zistili akým strašiakom je pre životné prostredie, a teda aj pre nás ľudí, plastový odpad. Takže jedno je isté - my sa mu snažíme vyhýbať úplne najviac ako sa dá. Preto v balíkoch od nás nenájdete žiadne bublinkové fólie, plastové, či polystyrénové výplne a 'vankúšiky' a ani plastovú lepiacu pásku. Oni sa tvária recyklovateľne, ale my už vieme, že recyklovať plastový odpad nestačí. Je potrebné jeho používanie a produkciu znižovať najviac ako je možné, a to najmä pri tom jednorázovom.

 grass-hayfield-plants-1141835-zm

Kukuričné chrumky do balíkov

My teda hovoríme plastom jednoznačné NIE už od začiatku, čo náš obchod vznikol a hovoríme áno papierovým lepiacim páskam, papierovej výplni, výplni z drevnej vlny, či dokonca z kukurice! Čítate dobre, my používame na výplň v podstate kukuričné chrumky :-) Samozrejme, tieto výplňové nie sú jedlé, ale vznikajú na rovnakom princípe ako tie, na ktorých si najčastejšie pochutnávajú naši najmenší. 

A v čom spočíva ich výhoda? Že po nich nezostane ani stopa. Pretože sú z kukuričného škrobu, ľahko sa rozpustia vo vode v priebehu sekúnd. Sú vhodné aj do kompostu, a pritom obsah balíčku chránia dokonale.

Okrem iného sa čo najviac snažíme použiť znovu aj samotné krabice, do ktorých objednávky balíme. Tie, v ktorých prišiel tovar k nám. A ak aj vy krabičky od nás na niečo využijete, bude to celé ešte lepšie :-)

Veríme, že ľudí s rovnakým pohľadom na svet bude len pribúdať. Zmena sa začína od každého z nás a každý z nás je pre zmenu dôležitý. Nečakajme kým začnú druhí, začnime my a inšpirujme druhých. Ďakujeme, že vám záleží srdiecko-black

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.